Henryk Biórka sołtysem Lubieszowa

Henryk Biórka nadal będzie sołtysem Lubieszowa. Na kolejną czteroletnią kadencję wybrany został jednogłośnie. W środę 5 lipca 2017 r. wybrano także radę sołecką: oprócz sołtysa weszli w jej skład: Monika Biórka, Dariusz Morusiewicz i Łukasz Ziejewski. Decyzja mieszkańców była również jednogłośna. Gratulujemy.
 
Wójt Gminy Wymiarki Wojciech Olszewski podziękował Henrykowi Biórce za dotychczasową bardzo dobrą współpracę i pogratulował wyboru na kolejną kadencję.
 
– Cieszę się, że rozumiejąc trudną sytuację finansową gminy, wspólnie próbujemy rozwiązać przynajmniej te podstawowe potrzeby mieszkańców Lubieszowa. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie zawsze udaje się rozwiązać wszystkie problemy, a oczekiwania mogą być niespełnione. Ale próbujemy. Ważne dla mnie osobiście jest, że mieszkańcy Lubieszowa są niezwykle cierpliwi i odnoszą się ze zrozumieniem do wielu czekających na pieniądze spraw. Wiem, że sami też podejmują się działania na rzecz swojej wsi, na miarę możliwości i posiadanych środków. Dla mnie niezwykle ważne jest to, że na Panu Sołtysie mogę polegać i wiem, że ten ponowny wybór jest potwierdzeniem zaufania mieszkańców Lubieszowa. Konsekwentnie, wspólnie będziemy rozwiązywać problemy – mówił wójt.
 
– Dziękuję za wybór, postaram się nie zawieść waszego zaufania i wspólnie będziemy działać dla Lubieszowa.Na pewno uda się załatwić pozytywnie choć kilka spraw – stwierdził H. Biórka.
 
Po wyborach grupa mieszkańców Lubieszowa rozmawiała z wójtem o sytuacji w gminie i szansach na rozwiązanie kilku bolączek wsi: wyposażenia świetlicy, budowy placu zabaw, wyczyszczenia stawu, dostawienia kolejnych ławek i tablic ogłoszeniowych, remontów: przystanku i drogi we wsi.