Międzygminny Turniej Szkół Podstawowych Przewóz’2020.

W dniu 29 stycznia 2020 roku, w szkole podstawowej Przewozie odbył się kolejny Międzygminny Turniej Szkół Podstawowych. Zgodnie z ubiegłoroczną umową przyjęliśmy zaproszenie z zaprzyjaźnionej Gminy Przewóz i równo o godz. 10.00 w pięknych, nowozakupionych przez gminę koszulkach (projekt graficzny Dorota Maszkowska), super humorach stanęliśmy w gotowości do dobrej zabawy.

Uczniowie wzięli udział w turnieju szachowym, piłki nożnej oraz ręcznej o Puchary Wójtów: Pana Mariusza Strojnego z Przewozu oraz Pana Lecha Miszewskiego z Wymiarek.

Klasyfikacja turnieju szachowego:

  1. Bartosz Pietrzak
  2. Konrad Klisowski
  3. Łukasz Klisowski
  4. Tomasz Homa

Cieszy rozwój talentu Bartka, który w ubiegłym roku był drugi.

        Rozgrywki drużynowe zdominowały drużyny gospodarzy, ale nasi pozostawili po sobie dobre wrażenie i nadzieje na dobre wyniki w przyszłości. Nieoczekiwanie w meczu towarzyskim piłki ręcznej zadebiutowała utalentowana piłkarka 😉 Pani Dyrektor.  Postawa godna podziwu  i naśladownictwa. Zaprezentowała szereg udanych zagrań w obronie, kluczowych podań w ataku oraz dużą siłę rzutu i celnością. Skuteczność niesamowita, prawie każdy rzut trafiał w… bramkarkę 😊.   

Nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy wręczali: Lech Miszewski – Wójt Gminy Wymiarki, Mariusz Strojny – Wójt Gminy Przewóz, oraz Pani Dorota Maszkowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszynie. Komisję sędziowską tworzyli Państwo: Jacek Lisiecki – Sędzia Główny        i prowadzący imprezę (SP Przewóz), Wioletta Hoffman (SP Witoszyn), Ewa Pulikowska (SP Przewóz) oraz Jacek Pulikowski (UG Wymiarki). W trakcie turnieju energię uzupełnialiśmy poczęstunkiem przygotowanym przez panie z Rady Rodziców oraz pracownice Szkoły Podstawowej w Przewozie.  Nagrody i puchary zawdzięczamy Wójtom Gmin. Sprawne przeprowadzenie imprezy zawdzięczamy pracownikom SP    w Przewozie i UG Przewóz. Bezpiecznie i szczęśliwie do Przewozu woził nas kierowca gimbusa Pan Stefan. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju serdecznie dziękujemy. W przyszłym roku   spotykamy się  w Witoszynie.