Sprawa odwiertów przeniesiona do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze

GL wymiarki - prokuraturaGłośna sprawa odwiertów do poszukiwania wody została przeniesiona z Prokuratury Rejonowej w Żaganiu do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze informuje Kurier Żarsko-Żagański z 18.06.2016 r.

– To bardzo dobra wiadomość, czekałem na nią od dawna, bo sygnały, że tak powinno się stać wysyłaliśmy już dużo wcześniej. Mam nadzieję, że teraz ta kontrowersyjna sprawa, po kilku miesiącach zastoju, będzie ostatecznie wyjaśniona, osoby za nią odpowiedzialne usłyszą zarzuty i w efekcie poniosą karę. Ważne, że w końcu będzie powołany biegły, a na tę potrzebę wskazywałem od początku sprawy. Żaden otwór, mający rzekomo służyć poszukiwaniu wody w tej gminie nie powstał w sposób zgodny z prawem. Tak twierdzę od dawna. Zrobiono ich więcej niż kiedykolwiek oficjalnie mówiły ówczesne władze gminy, okłamując mieszkańców i wydając bez oporów gminne pieniądze, niemałe kwoty. I to udowodnię – komentuje wójt Gminy Wymiarki Wojciech Olszewski.

Dodać należy, że Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze prowadzi już sprawę nieprawidłowości w remoncie stadionu w Wymiarkach. Gmina Wymiarki musiała z tytułu zwrotu dotacji oddać Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubuskiego 150 tysięcy złotych. Zakwestionowany remont stadionu zaplanowały i zrealizowały poprzednie władze Gminy Wymiarki, a sprawa stała się przedmiotem dochodzenia Policji i Prokuratury.