Rusza program „Czyste Powietrze”

Spotkanie informacyjne w ramach Programu „Czyste Powietrze”- wymiana pieców i termomodernizacja budynków jednorodzinnych odbędzie się w Wymiarkach 5. paźdzernika 2018 roku o godz. 18.00 w GOKiB. Zapraszamy serdecznie mieszkańców. 

Program priorytetowy „Czyste Powietrze” to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze rozpoczął 19. września nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze. Szczegóły programu przedstawione są na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze:
https://www.wfosigw.zgora.pl/artykul/aktualnosci-strona-glowna/nabor-wnioskow-w-ramach-programu-priorytetowego-czyste-powietrze

Rozpoczął się cykl spotkań w gminach dotyczący realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Spotkania z mieszkańcami będą prowadzone na terenie całego kraju. Resort chce poinformować, jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła.

Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Program będzie realizowany przez dziesięć lat, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 3 mln domów jednorodzinnych.

Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców na spotkanie informacyjne organizowane przez WFOŚ w Zielonej Górze w naszej gminie 5. paźdzernika 2018 roku o godz. 18.00 w GOKiB w Wymiarkach.

Nie przegap terminu spotkania.

Więcej informacji o programie również na stronie: https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/

oraz https://www.wfosigw.zgora.pl/artykul/aktualnosci-strona-glowna/nabor-wnioskow-w-ramach-programu-priorytetowego-czyste-powietrze