VII międzygminny konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego

 W dniach: 20 i 24 maja 2019 r. odbył się VII międzygminny konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. 

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:
1. Wiktoria Lechocka - SP Witoszyn - 227 pkt.
2. Zuzanna Guzewicz - SP Iłowa - 226,5 pkt.
3. Nicola Kozłowska - SP Iłowa - 222 pkt.
4. Klaudia Klisowska - SP Iłowa - 213 pkt.
5. Marcelina Mięka - SP Iłowa - 199,5 pkt.

Chłopcy:
1. Norbert Płoszajski - SP Witoszyn - 257,5 pkt.
2. Miłosz Mesjasz - SP Iłowa - 237 pkt.
3. Mateusz Polus - SP Przewóz - 226 pkt.
4. Dominik Mazur - SP SP Iłowa - 219 pkt.
5. Dominik Kinal - SP Witoszyn - 205 pkt.

Najlepsi strzelcy: Nicola Kozłowska z SP Iłowa po dogrywce z Marceliną Mięką (obie po 49 pkt. na 50 możliwych) oraz Grzegorz Jaśkiewicz z SP Przewóz (49 pkt. na 50 możliwych).

Tytuł "Strzelca wyborowego" wśród włodarzy gmin przypadł Lechowi Miszewskiemu - Wójtowi Gminy Wymiarki, który po kilku dogrywkach minimalnie pokonał Pawła Lichtańskiego - Burmistrzowi Iłowej (obaj po 48 pkt. w turze podstawowej).

Indywidualne wyróżnienie za znajomość tematyki leśnej otrzymała Alicja Kulicz z SP Przewóz.

Podziękowania za organizację i pomoc w przeprowadzeniu konkursu, poczęstunek kierujemy do: Mariusza Strojnego - Wójta Gminy Przewóz, Pawła Lichtańskiego - Burmistrza Iłowej, Lecha Miszewskiego - Wójta Gminy Wymiarki, dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych w: Przewozie, Iłowej i Witoszynie, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w: Przewozie, Iłowej i Wymiarkach, żołnierzy 34 BKPanc z Żagania, Nadleśnictwa Wymiarki, Zarządu KS Nysa Przewóz i pracowników urzędów gmin.