Wyniki Międzyszkolnej Olimpiady Sportowej „POLSKA – Stulecie Odzyskania Niepodległości”

Międzyszkolna Olimpiada Sportowa „POLSKA – Stulecie Odzyskania Niepodległości” przygotowana została przez urzędy gmin Wymiarki i Przewóz wraz ze Szkołami Podstawowymi w Przewozie i Witoszynie oraz Radą Rodziców SP w Witoszynie. Wśród rozegranych dyscypliny znalazły się: szachy, tenis stołowy, siatkówka, siatkonoga, piłka nożna halowa. Oprócz zmagań sprotowych odbyły się również warsztaty plastyczne i konkurs na dekorację z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Impreza – prócz dostarczenia mnóstwa frajdy i sportowych emocji – zainicjowała gminne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Oto wyniki pierwszego dznia zmagań w Międzyszkolnej Olimpiadzie Sportowej:

SZACHY

Turniej o Puchar Wójtów Ryszarda Klisowskiego z Gminy Przewóz i Wojciecha Olszewskiego z Gminy Wymiarki

Kategoria wiekowa „A” (szkoła podstawowa 1-6)

Klasyfikacja końcowa:

 1. Patryk Klisowski – 5 wygranych partii
 2. Bartosz Pietrzak – 4 wygrane i 1 remis
 3. Łukasz Klisowski– 4 wygrane

Należy podkreślić wysoki poziom turnieju w tej kategorii wiekowej. Swoja obecność w turnieju, zaznaczył najmłodszy uczestnik Konrad Klisowski, który jako jedyny wygrał ze zwycięzcą turnieju.

Turniej o Puchar Sekretarzy Kazimierza Kurpiela z UG Przewóz i Jacka Pulikowskiego z UG Wymiarki

Kategoria wiekowa „B” (szkoła podstawowa 7 kl., gimnazjum 2 i 3 kl.)

Klasyfikacja końcowa:

 1. Mateusz Jarociński
 2. Daria Polańska
 3. Michał Pulikowski

TENIS STOŁOWY

Kategoria wiekowa „A” (szkoła podstawowa 1-6)

Klasyfikacja końcowa chłopców:

 1. Ireneusz Kulicz
 2. Patryk Kamiński
 3. Bartosz Pietrzak

Kategoria wiekowa „B” (szkoła podstawowa 7 kl., gimnazjum 2 i 3 kl.)

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

 1. Zuzanna Dolińska
 2. Kinga Kinal
 3. Paulina Kuścik

Klasyfikacja końcowa chłopców:

 1. Tomasz Nowak
 2. Mateusz Jurkiewicz
 3. Łukasz Fusik

SIATKÓWKA

Drużyna Orłów z Witoszyna pokonała zdecydowanie drużynę Honor Przewóz 3 : 0 w setach. Trzecia partia była bardzo zacięta. W pewnym momencie Honor wygrywał sześcioma punktami (16:10). Naszej drużynie udało się doprowadzić do stanu 24:24 i ostatecznie wygrać w tie – breaku 28 : 26.

W drugim dniu olimpiady zajęliśmy się sztuką. Trudny i wymagający konkurs cieszył się dużą popularnością. Niektóre z wyróżnionych prac zostaną wykorzystane medialnie. Wyniki:

 • Kategoria wiekowa „A” (młodsi):
 1. Amelia Boniewska
 2. Marta Wieczorek
 3. Bartosz Pietrzak
 4. Zuzanna Boniewska
 5. Karolina Maj
 • Kategoria wiekowa „B” (starsi):
 1. Robin Singh
 2. Adam Kubiak
 3. Paulina Kuścik
 4. Zuzanna Dolińska
 5. Kacper Lewandowski

Na hali sportowej rozegrany został turniej piłki nożnej halowej. W kategorii wiekowej „A” (młodszych) zwyciężyła drużyna Niezłomnych Witoszyn. W kategorii „B” (starszych) bezkonkurencyjni okazali się Ułani z Przewozu. Zawodnicy byli dodatkowo zmotywowani słabym występem w meczu siatkówki w pierwszym dniu olimpiady. Rewanż w pełni im się udał. Wszystkim uczestnikom dwudniowych zmagań gratulujemy sportowej postawy godnej prawdziwych mistrzów i dobrej zabawy.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczali Wójtowie: Ryszard Klisowski z Gminy Przewóz oraz Wojciech Olszewski z Gminy Wymiarki. Obowiązki gospodarza wzięła na siebie Pani Agnieszka Kołacz Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Witoszynie. Komisję sędziowską stworzyli Państwo: Wioletta  i Cezary Hoffmanowie, Wojciech Wojciechowski (wszyscy SP Witoszyn) oraz Izabela Pietrzak, Mariusz Czerkun, Dorota Maszkowska i Ewa Pulikowska (wszyscy SP Przewóz). W trakcie zmagań zjedliśmy co najmniej 60 pysznych dużych pizz,  o które postarała się niezawodna Rada Rodziców (wzorem Francuzów przyznajemy 5 gwiazdek za doznania kulinarne). Nagrody i puchary zawdzięczamy Wójtom Gmin, Gminnym Komisjom Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Przewozie i w Wymiarkach, Radzie Rodziców SP Witoszyn i sponsorowi. Sprawne przeprowadzenie imprezy zawdzięczamy pracownikom SP w Witoszynie oraz UG Wymiarki. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia pn. „POLSKA – Stulecie Odzyskania Niepodległości” serdecznie dziękujemy.

– Ideą gminnego upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj jest organizowanie przez cały rok różnych imprez, spotkań integrujących mieszkańców naszej gminy. W taki sposób możemy sami wskazać na codzienną rangę odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę, budując w nas samych współczesny dowód patriotyzmu oraz dumy z bycia Polakiem, mieszkańcem Gminy Wymiarki w różnorodnych przejawach i formach społecznej aktywności. Miedzyszkolna Olimpiada Sportowa jest, mam nadzieję, tego doskonałym przykładem – mówi Wójt Gminy Wymiarki Wojciech Olszewski.

 

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Witoszynie na 24 lutego 2018

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Witoszynie na 24 lutego 2018

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Witoszynie na 24 lutego 2018