11 listopada obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość okazji przygotowali nasi uczniowie naszej szkoły. W obchodach licznie wzięli udział mieszkańcy, radni oraz wójt gminy. W pięknie przygotowanej sali GOKiB uczniowie zaprezentowali specjalny program złożony z informacji historycznych przeplatanych wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni.

Po prezentacji uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik, gdzie kwiaty złożyli Wójt Gminy Wymiarki Wojciech Olszewski oraz delegacja Rady Gminy Wymiarki: przewodnicząca Rady Gminy Halina Kiszka, wiceprzewodniczący Rady Gminy Ireneusz Wołyniec, radni Monika Gadecka i Marek Czarkowski.

Wójt Gminy Wymiarki podziękował młodzieży za przygotowanie obchodów rocznicy niepodległości i zaprosił chętnych mieszkańców do prac we wspólnym, gminnym komitecie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przez cały rok 2018.

– Niech ta jubileuszowa rocznica będzie okazją do pokazania naszej jedności i poczucia dumy z bycia Polakiem na co dzień. Niech będzie to okazja do otworzenia kolejnego stulecia wolnej Polski, w której to my będziemy pokazywać, jak wiele od nas zależy, że dając coś od siebie budujemy swoją Ojczyznę, zwłaszcza tę lokalną.

Pięknie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przygotowanie ten niezwykłej uroczystości. Jesteśmy dumni z kolejnych pokoleń Polaków mieszkających w Gminie Wymiarki.

"Rota" Marii Konopnickiej zaśpiewana przez uczniów podczas obc…

"Rota" Marii Konopnickiej zaśpiewana przez uczniów podczas obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Pięknie dziękujemy za przygotowanie uroczystości. Jesteśmy dumni z kolejnych pokoleń Polaków mieszkających w Gminie Wymiarki.

Opublikowany przez Urząd Gminy Wymiarki na 11 listopada 2017