Witoszyn Górny wraca do swojej historycznej nazwy

Miło nam obwieścić, że nasze starania o przywrócenie nazwy urzędowej miejscowości Witoszyn Górny kończą się powodzeniem. Od 1 stycznia 2018 roku stanie się zadość oczekiwaniu mieszkańców wsi, po tym jak w latach 80. XX wieku decyzją administracyjną ministerstwa administracji z niewiadomych do dziś powodów usunięto miejscowość z wykazu i połączono z Witoszynem Dolnym w wieś Witoszyn.

– Po wielu latach udało się administracyjnie naprawić błąd „warszawskich” urzędników oraz przywrócić wsi Witoszyn Górny stan historyczny i zarazem oczekiwany przez mieszkańców. Od przyszłego roku nazwa wsi Witoszyn Górny będzie uwidoczniona w programie „Źródło” i będziemy mogli wydawać dokumenty z tą nazwą wsi, jaką zawsze życzyli sobie mieszkańcy – mówi wójt Gminy Wymiarki Wojciech Olszewski.

– Sukces ten, jak każdy sukces ma ponoć wielu ojców, ale jednak chciałbym tu podkreślić, że Witoszyn Górny ma swoją „matkę sucesu”. Jest nią pani Małgorzata Waldun, urzędniczka Urzędu Gminy Wymiarki, która swą dociekliwością, aktywnością i wielką merytoryczną pomocą w opracowaniu dokumentacji wsparła moje blisko trzyletnie starania i determinację w przywrócenie nazwy Witoszyn Górnyna mapy administracyjne. Z wielką satysfakcją chcę Pani Małgorzacie za to podziękować – dodaje wójt gminy Wojciech Olszewski.